Pomôcky do 1.ročníka

Pomôcky

Základná škola, Plášťovce 634

Odporúčané pomôcky do 1. ročníka:

1.   Pevné prezuvky (protišmykové), hygienické potreby – 1 tekuté mydlo, 3 toaletné papiere,  uterák s uškom a menom na zavesenie, 3 škatuľky papierových vreckoviek 200ks/vyťahovacie/, balík vlhčených vreckoviek.

Výtvarná výchova –  2 bal. farebných papierov, 30 výkresov A4 a 10 výkresov A3, vodové farby + nádoba na vodu + handrička + štetec (okrúhly č.8 a  č.12) + igelit (obrus na stôl),   farebné voskovky, nožnice, 2 ks lepidiel - tyčinkové. Potreby na výtvarnú výchovu si žiaci vkladajú do školských plastových  boxov, ktoré dostanú. Výkresy si žiaci ukladajú do školských dosiek.

Telesná výchova – teplákové nohavice, tepláková bunda, tričko, ponožky, tenisky (s     bielou mäkkou podrážkou a suchým zipsom) alebo cvičky, vlastné švihadlo, balík papierových vreckoviek. Tieto veci poprosíme vložiť deťom do  vrecúška na zavesenie    a označiť menom.

Zošity č. 511 – 8ks – linajkové bez pomocnej čiary, č. 5110, 2ks - štvorčekové- č. 511, 7ks – linajkové, s pomocnými linajkami - č. 513, 10ks – linajkové - č. 520, 2ks – čisté, notový zošit – 1ks – tenký, malý slovníček – 2ks,  písanky a pracovné zošity prosíme obaliť, a napísať len meno a priezvisko dieťaťa.

Ceruzky - č.2 – aspoň 3ks + pravítko + guma + strúhadlo + farebné ceruzky (najlepšie nelámavé). Odporúčame všetky písacie potreby označiť menom.

ŠKD – uterák s uškom na zavesenie, 2 toaletné papiere, výkresy A4 – 20ks, 2 bal. farebných papierov, nožnice, lepidlo.

Na všetky pomôcky, prezuvky, tašky prosíme viditeľne napísať meno žiaka, ďakujeme.

Základná škola, Plášťovce 634

Odporúčané pomôcky do 2. ročníka:

1. prezuvky (nie šľapky), hygienické potreby – 1 tekuté mydlo, 3 toaletné papiere, uterák s uškom na zavesenie, 3 škatuľky papierových vreckoviek - vyťahovacie, podušku na stoličku

2. výtvarná výchova – 2 náčrtníky, 2 bal. farebných papierov, 1 balenie tvrdých farebných papierov, 30 výkresov A4 a 10 výkresov A3, vodové farby + nádoba na vodu + handrička + štetec (okrúhly č.8 a plochý č.12) + igelit (obrus na stôl), farebné voskovky, nožnice, 2 ks lepidiel, vlhčené obrúsky; potreby na výtvarnú výchovu prosíme  vložiť do označenej igelitovej tašky, v škole ich preložíme do boxov na výtvarnú výchovu, ktoré deti dostanú

3. telesná výchova – v plátenej taške by mali mať žiaci tepláky /kvalitnejšie, aby sa pri šmýkaní na podlahe netvorili spálené diery/, bundu, tričko, ponožky, švihadlo, tenisky na suchý zips – nie na šnúrky (s bielou mäkkou podrážkou) alebo cvičky

4. zošity – č. 5110 – 1ks - štvorčekové

- č. 512 – 7ks – linajkové, s pomocnými linajkami

- č. 513 alebo 523 – 10ks – linajkové

- č. 520 – 2ks – čisté, notový zošit – 1ks – tenký, malý slovníček – 2ks, Pilot pero;  písanky a pracovné zošity prosíme obaliť, ceruzky - č.2 – aspoň 3ks + pravítko + guma + strúhadlo + farebné ceruzky (najlepšie nelámavé)

5. ŠKD – uterák s uškom na zavesenie, 3 toaletné papiere, výkresy A4 – 20ks, 2 bal. farebných papierov, nožnice, lepidlo

Zoznam pomôcok do 3.ročníka

Zošity:  notový 520 alebo 510 sú čisté zošity na geometriu.......2ks

Ak zostali 512 tak ich spotrebujeme na SJL,

Na SJL a MAT 513,523,..........10 ks, potom sa dokúpia,

5110 štvorčekový..........1ks

Slovníky na ANJ  a domáce úlohy............3ks, obaly na všetky zošity a učebnice,

Na zošity len napíšte mená, ostatné doplnia žiaci v triede,

Peračník: všetky pomôcky prosím označte menom,

Pero gumovacie, ceruzky ....3ks , pentelka na rysovanie, kružidlo, farbičky kvalitné, farebné perá, zvýrazňovače, trojuholníkové pravítko s ryskou,  guma, strúhadko.

TSV: v plátenej taške by mali mať žiaci: športovú obuv najlepšie so suchým zipsom s bielou podrážkou, tričko, tepláky- pri menej kvalitných majú deti na kolenách spálené diery, bunda, ponožky, švihadlo, papierové vreckovky, malý uterák.

VYV: výkresy A4- 30ks, výkresy A3 10ks, 2 balíky farebných papierov, vodové farby, temperové farby, voskovky, nádoba na vodu, igelitový obrus, tuš, vlhké utierky, štetce, nožnice, lepidlo tekuté aj tyčinkové, lepiaca páska, výtvarnú výchovu dávame v škole do plastových boxov.

Hygienické veci: uterák s menom s uškom, 6 kotúčov toalet. papiera, 2 krabičky papierových vreckoviek,/ 100ks/,   mydlo náhradná náplň, poduška na stoličku, prezuvky pevné.

Zoznam pomôcok do 4.ročníka

Zošity:  notový netreba, máme v škole 520 alebo 510 sú čisté zošity na geometriu.......2ks

Ak zostali 512 tak ich spotrebujeme na SJL, ale už nekupujte.

Na SJL a MAT 513,523,..........10ks a potom sa dokúpia.

5110 štvorčekový..........1ks

Slovníky na ANJ  a domáce úlohy/ obaly na všetky zošity a učebnice/

Na zošity len napíšte mená, ostatné doplnia žiaci v triede.

Peračník: všetky pomôcky prosím označte menom.

Pero gumovacie , ceruzky, pentelka na rysovanie, kružidlo, farbičky kvalitné, farebné perá, zvýrazňovače, trojuholníkové pravítko s ryskou,  guma, strúhadko.

TSV: v plátenej taške by mali mať žiaci: športovú obuv najlepšie so suchým zipsom s bielou podrážkou, tričko, tepláky-pri menej kvalitných majú deti na kolenách spálené diery, bunda, ponožky, švihadlo, papierové vreckovky, malý uterák.

Hygienické veci: uterák s menom, 6 kotúčov toalet. papiera, 2 krabičky papierových vreckoviek,/ 100ks/,   mydlo náhradná náplň, poduška na stoličku, prezuvky pevné.